СИTE библиотеки (заемна библиографско-каталошка база на податоци COBIB.MK)
 • Савремено калемарство
  Нинковски, Иван
  Вид граѓа - стручна монографија ; возрасни, сериозна (не е белетристика)
  Издавање и производство - Београд : Нолит, 2005
  Јазик - српски
  ISBN - 86-19-02363-2
  COBISS.MK-ID - 122913548
Библиотека/институција Место Акроним За зајмување Други фондови
НУБ 'Св. Климент Охридски', Скопје Скопје НУБСК во читалница 1 прим.
loading ...
loading ...