СИTE библиотеки (заемна библиографско-каталошка база на податоци COBIB.MK)
 • Most na Drini
  Andrić, Ivo
  Вид граѓа - роман ; возрасни, општо (белетристика)
  Издавање и производство - Ljubljana : Mladinska knjiga : Državna založba Slovenija, 1980
  Јазик - словенечки
  COBISS.MK-ID - 29158922
Библиотека/институција Место Акроним За зајмување Други фондови
НУБ 'Св. Климент Охридски', Скопје Скопје НУБСК во читалница 1 прим.
loading ...
loading ...