Celotno besedilo
Odprti dostop

• 24/10/1966
    Video Recording

Extended description: Brežice: steza Prilepe, motokros, kjer je zmagal Stanko VESENJAK. Avto-moto društvo v Brežicah je organiziralo četrto in zadnje letošnje dirko v motokrosu za državno prvenstvo. Nastopil je 32 tekmovalcev iz 15 klubov iz vse Jugoslavije. Proga je bila dolga 1500 metrov in je imela 34 vratic. Več tisoč gledalcev je z zanimanjem sledilo napetim borbam. Dirka je bila zanimiva predvsem zato, ker sta se za najvišjo uvrstitev borila le dva konkurenta, ki sta imela za ta naslov po prvih treh dirkah največ možnosti. To sta bila Stanko Vesenjak, iz Orehove vasi in Matija Stefanović iz Prizrena. Vesenjak je bil tudi tokrat boljši in tako osvojil letošnje državno prvenstvo. Brežice: The fourth and last motocross race for the National championship of the season. Original language summary: Brežice: četrta in zadnja letošnja dirka v motokrosu za državno prvenstvo. Extended description: Brežice: steza Prilepe, motokros, kjer je zmagal Stanko VESENJAK. Avto-moto društvo v Brežicah je organiziralo četrto in zadnje letošnje dirko v motokrosu za državno prvenstvo. Nastopil je 32 tekmovalcev iz 15 klubov iz vse Jugoslavije. Proga je bila dolga 1500 metrov in je imela 34 vratic. Več tisoč gledalcev je z zanimanjem sledilo napetim borbam. Dirka je bila zanimiva predvsem zato, ker sta se za najvišjo uvrstitev borila le dva konkurenta, ki sta imela za ta naslov po prvih treh dirkah največ možnosti. To sta bila Stanko Vesenjak, iz Orehove vasi in Matija Stefanović iz Prizrena. Vesenjak je bil tudi tokrat boljši in tako osvojil letošnje državno prvenstvo.