VSE knjižnice (vzajemna bibliografsko-kataložna baza podatkov COBIB.SI)
Celotno besedilo
  • Geometric Hermite interpolation by cubic ▫$G^1$▫ splines
    Knez, Marjetka, 1978-
    V članku je obravnavana geometrijska Hermitova interpolacija z ravninskimi kubičnimi ▫$G^1$▫ zlepki. Na vsakem polinomskem odseku so interpolirane tri točke in tri smeri tangent. Izpeljani so ... zadostni pogoji za obstoj takšnih ▫$G^1$▫ zlepkov, ki pokrijejo večino v praksi uporabnih primerov. Geometrijski pogoji so odvisni le od danih podatkov in so enostavno preverljivi. Red aproksimacije je optimalen, to je šest.
    Vir: Nonlinear Analysis. Theory, Methods and Applications. - ISSN 0362-546X (Vol. 70, iss. 7, 2009, str. 2614-2626)
    Vrsta gradiva - članek, sestavni del
    Leto - 2009
    Jezik - angleški
    COBISS.SI-ID - 15508569