VSE knjižnice (vzajemna bibliografsko-kataložna baza podatkov COBIB.SI)
Celotno besedilo
  • On positivity of principal minors of bivariate Bézier collocation matrix
    Jaklič, Gašper ; Kanduč, Tadej, 1985-
    Rezultat, da je interpolacijski problem pri enakomerno razporejenih interpolacijskih točkah na trikotniku korekten, je dobro poznan. Torej je pripadajoča interpolacijska matrika ▫$M$▫ nesingularna. ... Schumaker je postavil domnevo, da so tudi vse glavne podmatrike matrike ▫$M$▫ nesingularne. Nadalje, vse pripadajoče determinante (glavni minorji) naj bi bile pozitivne. S potrditvijo domneve bi rešili t.i. z omejitvami pogojen interpolacijski problem. V članku pokažemo, da domneva velja za glavne minorje, če je polinomska stopnja ▫$\leqslant 17$▫, in za posebne konfiguracije točk na trikotniku.
    Vir: Applied mathematics and computation. - ISSN 0096-3003 (Vol. 227, 2014, str. 320-328)
    Vrsta gradiva - članek, sestavni del ; neleposlovje za odrasle
    Leto - 2014
    Jezik - angleški
    COBISS.SI-ID - 16838745