Српска академија наука и уметности, Београд (САНУ)
 • Xhamitë dhe teqetë në Shkup : (dokumente, fotografi dhe dëshmi) = Џамиите и текињата во Скопје : (документи, фотографии и сведоштва)
  Asani, Skender, 1972- = Асани, Скендер, 1972- ; Maliqi Zylali, Nora = Малићи Зулали, Нора
  Врста грађе - књига
  Издавање и производња - Shkup : Instituti i trashëgimisë shpirtërore e kulturore të shqiptarëve ; =Скопје : Институт за духовно и културно наследство на Албанците, 2022
  Језик - албански, македонски
  ISBN - 978-608-4897-68-2
  COBISS.SR-ID - 131653897

Сигнатура – локација, инвентарски бр. ... Статус примерка Резервација
O 0000086676
ИН: 00000649512
O 86676
ИН: 00000649512
слободно - за читаоницу
loading ...
loading ...
loading ...