Српска академија наука и уметности, Београд (САНУ)
 • Говорот на Милован Гјилас на пленарнот состанок на Централнот одбор на УСАОЈ
  Ђилас, Милован, 1911-1995 = Đilas, Milovan, 1911-1995
  Врста грађе - говори
  Издавање и производња - [Скопје : Одделение за печат и агитација при Земскиот одбор на Народниот фронт на Македонија, 1945?]
  Језик - македонски
  ISBN -
  COBISS.SR-ID - 1544195562

Сигнатура – локација, инвентарски бр. ... Статус примерка Резервација
O I 0000009372
ИН: 20000609766
O I 9372
ИН: 20000609766
слободно - за читаоницу
loading ...
loading ...
loading ...